קורס בלוגרים

מי רוצה להיות בלוגר?
הבלוגים והאתרים האישיים הפכו זה מכבר לנושא מרכזי, חיוני ונפוץ בתקשורת המודרנית בעידן הידע, לכותבים, לקוראים, לעסקים ולארגונים. זו תופעה חברתית משמעותית שכבר לא ניתן להתעלם ממנה והיא מופיעה כיום בצורה בולטת.
בלוגים (חיבור של שני המושגים Web ו – Log) הוא השם שניתן לאתרי אינטרנט אישיים המופעלים ברשת האינטרנט העולמית וגם ברשתות אינטרה-נט. כותבים באתרים אלו נקראים בלוגרים (Bloggers) אשר משתפים בידע, בניסיון, בתובנות ובמחשבות שלהם את ציבור הקוראים.
הבלוגים כבר אינו עניין איזוטרי-שולי, אלא תופעה רחבה בעידן הידע, בעלת משמעויות מרחיקות לכת, חברתיות, כלכליות-עסקיות, ארגוניות ואישיות. טכנולוגיית האינטרנט מאפשרת כתיבה של מידע בעל ערך רב ביותר באופן פשוט ומהיר, והפצה של מידע זה בתוך חלקיק שנייה ברחבי הגלובוס. באמצעות הבלוגים, נעשית קפיצת מדרגה בסדרי-גודל בכל הקשור בשיתוף ידע, בהפצתו, בייצור ידע חדש בכל תחומי החיים: מחינוך ועד לעסקים, מתרבות הפנאי ועד תנועות חברתיות, מיצירת אנציקלופדיות ועד לעיצוב מחדש של חברות ותהליכים. בשנים האחרונה, עם נפוצותה הרבה של תופעה זו, החלו הארגונים העסקיים והאחרים לרתום בצורה מושכלת את הבלוגים לניהול ולניצול מושכל של הידע לצורך יצירת ערכים עסקיים חדשים כדי להוביל בתחרות המתגברת על תשומת לבו של הלקוח.
כיום ניתן למצוא בעולם (וגם בארץ) אלפי דוגמאות לארגונים המאפשרים הקמת בלוגים ושילובם ברשת הידע הארגונית כסביבה המאפשרת שיתוף בידע ויצירה של ידע חדש לטובת הארגון והפרט. הבלוגים הופכים לסביבת עבודה חדשה בארגונים המודרניים בימינו.
עובדה זו מחייבת למידה והתמקצעות באשר לניהול, תכנון, כתיבה, תפעול שוטף של אתרי-ידע אישיים וארגוניים.
קורס זה מכשיר את משתתפיו בהבנה של התופעה ומקורותיה, מצייד אותם בכלים מעשיים, ומאפשר התנסות בסביבה אמיתית, בכלל זה ביצוע של פרויקט במהלך הקורס.

מהי התופעה, מי הם הבלוגרים? איך אפשר להקים בלוג? מה נכון לעשות ומה לא? איך אני יכול להיות בלוגר?

כמי שכותב באתר אישי מזה תקופה ארוכה, וכמי שרואה בכך נושא רציני, אני אשמח לשתף בידע שלי את מי שהדבר מעניין אותו, יש חשיבות רבה ללמוד את הנושא בצורה נכונה, מעמיקה ואפקטיבית.

בקרוב, אני עומד לפתוח את המחזור הראשון של קורס לבלוגרים, בהנחייתי.
הקורס המתוכנן ייערך באזור תל אביב, יימשך 5 מפגשים בני שעתיים כל אחד, פעם בשבוע, וישולבו בו הרצאות, הדגמות של בלוגים ובלוגרים, תרגול מעשי, הקמת בלוג, עריכתו וניהולו. כן יילמדו עקרונות כתיבת מיקרו-תוכן, אתיקה, תופעות סביב נושא הבלוגים ועוד.
אני מזמין את המעונינים בפרטים על הקורס לפנות אלי לדוא"ל yigal@yigalchamish.com.
פתיחת קורס מותנית בהיענות מספקת של המשתתפים.

פורסם בקטגוריה תשתיות תומכות ידע. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.