"הדור הבא" – כבר פה!

תיכון טכנולוגי 'דור' בהרצליה, ממשיך זו השנה השנייה בפרויקט "יזמים צעירים – עושים עסקים".

"נערי הפלא" עם המורה שגית מתיכון 'דור', אמא לתאומים, ההשראה למוצר. צילום: טליה ברזלאי

בשנה שעברה, חברת "נערי הפלא",חבורה של יזמים צעירים מבית הספר, סיימה את מסלול התכנית לאחר שהשלימה פתוח אב-טיפוס של מוצר, "התאומון", ערכה לטיפול בתינוקות תאומים, שפותחה בסיועה של איריס יערי, יזמת כשרונית ונמרצת, בעלת עסק לפריטי ריהוט וציוד לחדר ילדים מכוכב יאיר, ואמא לארבעה ילדים. את החברה הצעירה הובילה בגאון אירנה יארוסקי, כיום בכתה יא', שחילצה את חבריה ממשבר, גילתה מנהיגות ולקחה על עצמה את הנהלת החברה – עד לסיום. עוד השתתפו בפרויקט בשנה שעבר: משה אבן-צור, מיכאל מוסטקיס, מאיר וידר, דוד פלטניצקי, יהודה בן-עזרי, רון ביטון ויוסי שממה. על פועלם בשנה שעבר זכו "נערי הפלא" בשני ציונים לשבח על 'מקוריות בפתוח המוצר' ועל 'התמדה ודבקות במטרה'. לאור המנהיגות הרבה שגילו בפרויקט, העניקה להם מנהלת בית הספר, רחל חסון-לין, קורס לימוד השטת יאכטות במרינה בהרצליה כאחד ממקצועות הלימוד. את "נערי הפלא" מלווה בקורס טליה ברזלאי, מנהלת המחשבים של בית הספר, השותפה להנחיית הקבוצה בפרויקט.

 

"הדור הבא", צילום: דרור אורטס-שפיגל

השבוע, הסתיימה שנת הפעילות של קבוצת היזמים הצעירים, חברת "הדור הבא". גם השנה, זכו היזמים הצעירים בתחרות האזורית בתעודת הצטיינות על 'נחישות והתמדה במשימה' על כך שהשלימו את כל התהליך, עד לפתוח אב-טיפוס למוצר – הילקוטן – אמצעי המסייע להחזיק את פתחי הילקוט פתוחים לרווחה.
ליאור ניסנבוים, שהרעיון למוצר הגיע מאחותה הצעירה המתמודדת בוקר וערב עם הכנסת ספרי הלימוד לילקוט הסרבן שמסרב להישאר פתוח, עומרי אדרי, ו – אסף כהנה ואביב שריג, תלמידי כתה י' בבית הספר, התמידו בנחישות עד לקו הסיום. גם השנה, היתה זו ליאור שלקחה על עצמה להוביל את חבריה לסיום בעת שהתרחש משבר דומה במהלך השנה.

חבר השופטים בתחרות האזורית, החליט להעניק השנה ציון לשבח מיוחד ל משה אבן-צור, תלמיד כיתה יא' מתיכון 'דור', חבר הנהלת חברת "נערי הפלא" על כך שפעל השנה בהתנדבות כחונך של החברה הצעירה "הדור הבא", חבריו ללימודים.

יש תקווה, הדור הבא – כבר פה.

שבת שלום.

פורסם בקטגוריה מסעות אישיים ואחרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *