הפעם הראשונה שלי (רשמיה של אזרחית צעירה)

נעמה, ילידת 1987, בוגרת שבט הצופים 'אפיק', דחתה את הגיוס לצה"ל בשנה, וכיום היא מתנדבת במסגרת תנועת הצופים ל 'שנת שירות' באחת הפנימיות של רשות חסות הנוער.

הנה רשמיה של אזרחית צעירה שמצביעה לכנסת בפעם הראשונה בחייה.

היום הצבעתי בפעם הראשונה, והאמת היא שזה היה שונה ממה שציפיתי או חשבתי.

מכירים את הרגעים האלה שאתה בטוח שאתה יכול לשנות את העולם? שהקול שתבחר יהיה הקול המכריע? כשאתה שוכח בכלל שיש עוד מיליונים שחושבים כמוך?

אז כזאת הייתי עד לרגע שבו נכנסתי לקלפי היום בבוקר. עד שלבסוף הבנתי שאני צריכה להצביע למפלגה שאני מאמינה בה. לא למפלגה שהחברים שלי מצביעים עבורה, לא למפלגה שעלייה גדלתי בבית ושני הוריי מצביעים עבורה ולא למפלגה עם תשדירי התעמולה המשכנעים ביותר. עלי להצביע על פי צו ליבי, למה שאני מאמינה בו.

וזה קשה בגיל 18, בבחירות הראשונות שלך,להחליט לבדך. ואני יכולה לומר שבאמת היה לי קשה. גם כי עד היום לא הייתי כל כך מעורבת כמו שאני עכשיו, וגם אחרי שגדלתי בתפיסה מסוימת כל החיים, עכשיו לי יש את האפשרות להחליט בשביל עצמי, ולבחור את הדרך שלי. אז הלכתי ובחרתי, ואני גאה לומר שבחרתי בדרך שלי, ובמה שאני מאמינה. גם אם המפלגה שלמענה הצבעתי לא תעבור את אחוז החסימה, או אם היא תקבל רק מנדט אחד, אני יכולה להגיד שבחרתי בדרך שלי, ושהחלטתי עבורי.

לכן אני חושבת שכל אחד צריך להצביע על פי צו ליבו, על הדרך שבה הוא מאמין, ועל מה שלדעתו יציל את המדינה הזאת מבחינה חברתית/מדינית/כלכלית. אני חושבת שהזכות שניתנה לי היום בפעם הראשונה בחיי, היא אחת הזכויות החשובות ביותר. יש לנצל אותה ולדעת להעריך את העובדה שיש לך את הזכות הזאת, בשונה ממדינות אחרות בעולם.

אני מעודדת את כולכם ללכת להצביע היום, ולבחור בדרך שאתם מאמינים בה.

בחירה מוצלחת,נעמה.

פורסם בקטגוריה מסעות אישיים ואחרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 Responses to הפעם הראשונה שלי (רשמיה של אזרחית צעירה)

  1. מאת רינת‏:

    את העתיד!

    🙂

  2. פינגבאק: חוי"ה של שירות | מסע, מסה ומשא - תצפית על ארגונים, ניהול וידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *