הידעת?!

בדרך כלל אני גורס כי בעולם הידע, סטטיסטיקה "איכותנית" היא המתאימה יותר, על זו ה "כמותנית". ויחד עם זה, כדאי לצפות ב "הידעת?", לפעמים הגודל דווקא כן קובע..

פורסם בקטגוריה מסע, משא ומסה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות בנושא הידעת?!

 1. מאת מיכל‏:

  איך כל זה קורה (או יקרה) ועדיין יש כ"כ הרבה אנשים וילדים שמתים מרעב וממחלות.
  אומרים עולם שלישי? – אלו באמת עולמות אחרים. פלאנטות אחרות אפילו.

 2. מאת יואב‏:

  התופעה הזו מתרחשת כבר כמה שנים והיא מתוארת היטב ב"לקסוס ועץ הזית".

  כל מה שזה אומר, לדעתי הצנועה והבלתי נחשבת, שהעולם מתפצל לשניים. שתי מערכות יקום אנושיות: האחת שחיה בתוך הטכנולוגיה והשניה בלי.

  המרחקים בין הגלקסיות האנושיות האלו ילכו ויגדלו ובקוי הגבול יתחוללו מלחמות בלתי פוסקות על משאבי חיים בדיוק כמו שקורה ממש פה ועכשיו מול עיננו.

  זה גם אומר שייתכן מאד והדמוקרטיה מסיימת את חייה הקצרים למדי בהיסטוריה האנושית ואנחנו חוזרים למערכות ניאו-פיאודליות אכזריות ובלתי מתפשרות: בגלקסיה הטכנולוגית של ברוני ההון השולטים בערוצי התקשורת. בגלקסיה האחות יתרחש אותו התהליך בדיוק רק ששם הברונים הניא-פיאודלים שולטים בערוצי ההרג והסמים. בין הברונים של שתי הגלקסיות האלו ישמרו קשרי שמור לי ואשמור לך אבל רובם הגדול של האנשים ילכו וישקעו בתוך עולמם המצומצם והמנותק מסביבה וערכים אנושיים שהתעצבו להם במהלכם של ה- 4,000 שנה האחרונות.

  בהחלט שינוי.

  תוסיף לזה את האפשרות הסבירה ביותר שאנחנו בימי חיינו עוד "נזכה" לראות מיליוני אנשים מאבדים את כל שהיה להם ונסוגים מקוי החוף בהם המים הולכים וגואים עקב תהליכי ההתחממות ובכלל הולך להיות מאד שמח …. )))):

  חוץ מזה, לא תבוא לבקר קצת?

 3. מאת יגאל‏:

  הייתי בהודו (2005) וגם באתיופיה (2007) וכמובן גם באירופה. בהזדמנויות אלו, יצא לי לראות מקרוב גם תהליכים של טכנולוגיה וחינוך באופן בלתי אמצעי, בזמן הביקור. באופן סמלי, אפשר להתבונן על מה שמתפתח שם בין שתי התקופות גם "דרך" המרחק בין שני הספרים של טום פרידמן, "הלקסוס ועץ הזית" ו "העולם הוא שטוח". אני מעדיף ךראות את הדברים באופטימיות: בטכנולוגיה אין רוע מובנה – האתגר הוא לרתום אותה בתהליכים מסודרים לשימוש ראוי ונכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *